Wkład kominowy kwasoodporny

Kominy z wkładem kwasoodpornym

Decydując się na zakup jakieś specyficznej technologi, musimy pamiętać o ty, aby reszta instalacji również z nią współgrała. W przeciwnym razie niemożliwe stanie się osiągnięcie sprawnego i efektywnego systemu, który spełni nasze oczekiwania.

Kominy z wkładem kominowym kwasoodpornym to dziś coraz bardziej popularne rozwiązanie

Wkład kominowy kwasoodpornyWarto więc dowiedzieć się czego dokładnie potrzebujemy aby zaoszczędzić sobie niespodzianek. Jeżeli mamy zamiar instalować w domu kocioł spalający gaz lub olej opałowy, to będzie nam potrzebny dobrej jakości wkład kominowy kwasoodporny. Tylko taki bowiem będzie wstanie bezpiecznie i przez długie lata, odprowadzać spaliny do atmosfery. Wkład kominowy żaroodporny nie sprawdziłby się w tym przypadku. Poza tym jest on dwukrotnie droższy, a więc inwestycja w niego byłaby strata pieniędzy. Kwasoodporne rury kominkowe są bowiem zdecydowanie tańsze od żaroodpornym. Tak samo prezentują się zresztą nasady kominkowe, które wieńczą taki wkład u szczytu. Musimy pamiętać, że zwykły murowany komin sam w sobie nie nadaje się do współpracy z kotłem gazowym. Musimy w pierw w niego włożyć taki wkład kwasoodporny, a dopiero później możemy zaczynać spalanie. Montaż takiego wkładu jest jednak bardzo prosty. W większości przypadków wystarczy go wsunąć od góry, oczywiście dopiero kiedy zbudujemy już komin. Wypada również odczekać pewną ilość czasu bo skończonych pracach. Zaprawa murarska musi bowiem do końca wyschnąć. Kominy kwasoodporne nie są bowiem odporne na zasady. Mogą one więc doznać wielu uszkodzeń jeżeli wszystko nie zaschnie. Zaleca się więc odczekanie nawet do dwóch tygodni, po zakończonej budowie kuminu. Trzeba oczywiście jeszcze pamiętać, że przed włożeniem wkładu trzeba wykuć w kominie otwór.

Będzie on bowiem niezbędny do dalszej poprawnej pracy kotła. Wysokość takiego otworu będzie jednak już zależała od wielkości kotła i wysokości komina.