kominki

Kominki- jakie wybrać

Ostatnimi czasy w Poznaniu bardzo popularne stało się instalowanie kominków w swoich domach, a niektórzy instalują je nawet w mieszkaniach! Dawniej było to nie do pomyślenia, a kominki występowały tylko w poznańskich domach. Jak widać, czasy się zmieniają.

Jakie kominki są popularne?

kominkiZmieniają się i także kominki. Jeszcze do niedawna wszystkie były one zabudowywane kamieniem, najczęściej marmurem, bo to dobry i trwały kamień, a tańszy niż granit. Do tego doszły pasujące parapety z kamienia i granitowe blaty kuchenne i kamień na dobre zagościł w naszych domach. Kominki w Poznaniu otoczone kamieniem są nadal najpopularniejsze, choć ich wygląd się zmienia. Teraz możemy użyć czerwonej cegły, czy kamieni stylizowanych na dawne, co nada naszemu wnętrzu rustykalny charakter. Kamień jest bardzo trwały i estetyczny, łatwy w utrzymaniu. Jeśli taki styl nam nie odpowiada, to możemy wybrać jedne z nowoczesnych kominków. Mają one często metalową obudowę, która sama w sobie jest dekoracyjna, więc obudowa nie jest konieczna. W sprzedaży są nawet kominki narożne! Kto by przypuszczał, ze takie coś wyprodukują? Narożne parapety, meblościanki, czy kanapy to standard, ale kominki widoczne z dwóch stron? Tego jeszcze w Poznaniu nie było. Co prawda druga ścianka jest bardzo wąska i niewiele przez nią widać, nie mniej jednak taki wybór kominków jest bardzo dobry i stwarza nam więcej możliwości aranżacyjnych. Ciekawym rozwiązaniem są również kominki wolnostojące. Najczęściej są to żeliwne piecyki, czyli takie, które mogą być opalane zarówno węglem, jak i drewnem. Taki piecyk możemy postawić wszędzie, nawet na środku pokoju, ale trzeba pamiętać, ze muszą one mieć rurę prowadzącą do komina.

Takie kominki nie są oczywiście zabudowane. Również mogą być nowoczesne lub stylizowane na dawne kominki. Wybór kominków jest tak duży, że każdy mieszkaniec Poznania mógłby mieć inny kominek.