trawa syntetyczna

Jaka powinna być trawa syntetyczna?

Sztuczna trawa cieszy się coraz większym powodzeniem wśród konsumentów. Świetnie sprawdzi się w mieszkaniu, na balkonie, w sklepie ogrodniczym, czy nawet na działce. Do wyboru są różne odmiany trawy, w różnych odcieniach zieleni i różnym zagęszczeniu. W związku z tym każdy może kupić taki rodzaj sztucznej trawy, jaki będzie pasował do jego wnętrza, czy też do ogrodu.

Niepalna sztuczna trawa

 trawa syntetycznaWarto się jednak zastanowić nad tym czym się kierować przy zakupie sztucznej trawy, tak by wybrać najlepszy ,,model”. Z pewnością trzeba zwrócić uwagę na trwałość. Wytrzymała trawa syntetyczna powinna być niepalna, dzięki czemu jest bezpieczna w stosowaniu. Co prawda producenci zalecają by nie zaprószać czy niej ognia ani nie stawiać grilla, by jej nie zniszczyć, ale w razie zagrożenia wiadomo, że trawa nie będzie stanowiła pożywki dla ognia. Trawa powinna też być odporna na działanie promieni ultrafioletowych, szczególnie jeśli będzie ona rozłożona w ogrodzie czy na tarasie. Promienie słoneczne mogą przyczyniać się do blaknięcia koloru trawy. W ten sposób z soczysto zielonego trawnika można mieć ,,uschniętą” pożółkną trawę, która nie będzie ładnie wyglądać. Kolejna kwestia to odporność na wodę. Sztuczna trawa nie może gnić, butwieć, czy rozmiękczyć się pod wpływem działania wilgoci. Dobrzy producenci trawy wręcz zalecają by ją zraszać w okresie letnim i w ten sposób zmniejszyć jej temperaturę (nie nagrzewa się) i zmniejszyć ulatnianie się kurzu osadzonego na źdźbłach.

 trawa syntetycznaMycie sztucznej trawy wodą także jest zalecane. W ten sposób spłucze się większość zabrudzeń, odświeży trawę. Poprzez otworki w spodniej części trawy woda przeleci do gruntu, więc nie będzie zalegać na powierzchni trawy. Także w przypadku mycia wykładziny z trawy czyszczenie pójdzie szybciej – wystarczy rozłożyć trawę, spłukać wodą z węża i zostawić do wyschnięcia. Nie zajmie to wiele czasu, a wykładzina szybko wróci na swoje miejsce w domu. Sztuczna trawa powinna być także bezpieczna. Nie może zawierać substancji szkodliwych dla ludzi, ale także dla zwierząt i roślin. W przeciwnym razie nasz pupil może się rozchorować, a gleba zostanie skażona chemicznymi substancjami. Tylko bezpieczna sztuczna trawa jest godna uwagi.

Podsumowując, trawa syntetyczna musi być wytrzymała, niepalna, nie blaknąć pod wpływem słońca. Musi być także odporna na działanie wody i nie zawierać szkodliwych chemikaliów. Taka sztuczna trawa może być z powodzeniem stosowana wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków i będzie bez wątpienia cieszyć oko przez wiele lat.