meble systemowe

Jak odpowiednio dobrać meble systemowe?

Kupno mebli to wcale nie taka prosta sprawa jakby się nam wydawało. Nie wystarczy tylko wybrać te, które nam się podobają, muszą one także współgrać z kolorami i wymiarami wnętrza, a także być funkcjonalne dla danego pomieszczenia.

Meble systemowe a organizacja przestrzeni

meble systemoweParametrem, który głównie pomoże nam dobrać odpowiednie meble jest powierzchnia jaką mamy do dyspozycji. Wbrew pozorom, urządzanie dużej przestrzeni nie jest prostsze od małej, gdyż zbyt duża ilość mebli w przestronnych pomieszczeniach spowoduje zaburzenie jego otwartości, a zbyt mała ich ilość sprawi, że wnętrze nie będzie miało wyrazu. Pewne jest jednak to, że duże pokoje dają możliwość operowania barwami, nie wymagana jest tutaj harmonia i monotonia jak w przypadku małych pomieszczeń. W nowym budownictwie, zazwyczaj pokój dzienny, łączy się wraz z kuchnią i jadalnią, dlatego przy takiej ilości miejsca nie można nie skusić się na wyspę w części kuchennej. Może ona zarazem będzie pełnić dwie funkcje, stołu i blatu, gdy od strony salonu ustawimy krzesła barowe. W małych mieszkaniach, nie możemy pozwolić sobie na jadalnie dlatego i tu świetnie sprawdzą się stołki barowe. Najlepiej jest wybrać hokery drewniane lub metalowe, gdyż zajmują one mniej miejsca ze względu na zastosowanie jednej nogi. W małych przestrzeniach, ważne jest, aby odpowiednio dobrać kolory, powinny one być w większości jasne. Najmniejszymi pomieszczeniami zwykle są pokoje dziecięce, dlatego zamiast decydować się na tradycyjne meble młodzieżowe, warto pomyśleć o komandorach. Natomiast w salonie najlepiej sprawdzą się meble systemowe, gdyż całość znajduje się na jednej ścianie, dzięki czemu nie zagracamy wnętrza. Dobrym sposobem, na wizualne powiększenie wnętrza jest zastosowanie mebli z dużym połyskiem frontu, dają one efekt lustrzany, a dodatkowo wkomponują się w nowoczesny styl wystroju.

Dobór mebli do mieszkania czy domu, w dużej mierze zależy od wielkości wnętrza. Dlatego dokonując kupna, musimy dobrze przemyśleć czy nie będą one zbyt duże lub małe do naszej przestrzeni, najłatwiej będzie to określić po prostu mierząc pomieszczenia.