mycie elewacji

Jak odnowić elewację domu?

Elewacja domu to jeden z tych elementów, które od razu rzucają się w oczy każdemu. W końcu można powiedzieć, że zajmuje ona ogromną powierzchnię. Można ją dobrać do koloru dachu czy stolarki okiennej, jak również pokusić się o niestandardowym kolor, taki jak czerwony czy niebieski (najpopularniejszy jest biały, kremowy, czy beżowy). Jednak z czasem można zaobserwować, że elewacja nie prezentuje się najlepiej, jest zabrudzona, a barwa poszarzała.

Jak samemu sobie z tym poradzić?

mycie elewacji w lubuskimCo wtedy zrobić? Można umówić się na profesjonalne mycie elewacji w lubuskim, odmalować ją, czy wymienić na nową. Wiele zależy od tego czym wykończone są ściany domów. Najłatwiej jest wtedy kiedy zastosowano tynk zacierany na gładko. Wiele osób uważa, że nie jest on taki estetyczny jak tynk typu baranek, ponadto bardziej widać zabrudzenia na gładkiej powierzchni niż na chropowatej. Jednak taki tynk ma wiele zalet. Nie tylko łatwo się go kładzie, ale też zawsze można go odmalować. Kiedy widać na nim plamy i przebarwienia to wystarczy wziąć farbę elewacyjną i wałkiem ją nakładać. W ten sposób można także szybko zmienić kolor elewacji, jeśli się nam znudzi, albo stwierdzimy że jednak nie odpowiada nam. Z tynkiem typu baranek idzie gorzej. Tu niezbędne będą technologie natryskowe. W celu jego wyczyszczenia powinno stosować się maszyny ciśnieniowe, które skutecznie wymiotą wszelkie zanieczyszczenia z porów baranka.

mycie elewacjiJeśli chciałoby się zmienić jego kolor to trzeba natomiast zastosować malowanie natryskowe, tak by całość była dokładnie i równo pokryta farbą. A co z innymi nawierzchniami na elewacjach? Najłatwiej wygląda czyszczenie tych z kamienia lub konglomeratu. Wystarczy je przetrzeć szmatką lub gąbką by usunąć kurz i brud. To materiały trwałe i nieporowate, zatem zabrudzenia nie wnikają do środka. Popularne są także okładziny elastyczne drewnopodobne. Wykonane są one z miękkiego tworzywa sztucznego, często są kładzione z rolki. Zazwyczaj czyści się je tak samo jak okładziny kamienne tylko wystarczy je przetrzeć. Nie powinno się ich moczyć ani stosować detergentów. Najtrudniej wygląda czyszczenie drewna, ponieważ nie lubi ono wilgoci. Po pracach myjących trzeba koniecznie zakonserwować drewno lakierem lub bejcą.

Reasumując, mycie i odnawianie elewacji sprawi, że będzie ona wyglądać jak nowa. Znowu będzie ładna, świeża, jej kolor będzie intensywny. Jeśli nie wiemy jak zrobić to samodzielnie to lepiej jest wybrac do tego zadania sprawdzoną ekipę, która wykona wszystko jak należy. To szczególnie ważne przy tynkach-barankach.