Jak dobrze zamocować ogrodzenie?

Dobrze dobrane ogrodzenie będzie chronić przed włamywaczami, odizoluje nas od otoczenia, dokładnie zaznaczy kształt i wielkość naszej działki, a także będzie ozdobą ogrodu. Żeby jednak tak się stało to nie tylko trzeba kupić dobrej jakości ogrodzenie, ale także zadbać o to, by było prawidłowo zamontowane. W przeciwnym razie nie tylko może się szybko uszkodzić, ale także nie będzie zabezpieczało w żaden sposób przed złodziejami.

Każdy rodzaj płotu montuje się nieco inaczej

ogrodzeniowa siatka zgrzewana we wrocławiuCzęsto jednak niezbędne jest wykonanie podmurówki. Na granicy na której ma być stawiane ogrodzenie wykopuje się niewielki rów, głębokości około kilkunastu centymetrów, a następnie zakłada szalunek tak, by wystawał on przynajmniej kilka centymetrów ponad ziemię. Następnie całość zalewa się mieszanką betonową i czeka do zastygnięcia. Wtedy powyżej ziemi powstaje prostokątny betonowy ,,klocek”. Dzięki niemu płot nie będzie miał bezpośredniej styczności z podłożem, co mogłoby doprowadzić do jego zgnicia (drewno) lub korozji (metal). W dodatku podstawy betonowej wymagają tkaże słupki graniczne, do których mocuje się panele, czy siatkę. W ten sposób będą one równo, stabilnie stały. Wyjątkiem będzie tu ogrodzenie betonowe.

ogrodzenie Zwykle na dolnej części posiada ona wypusty, które wsadza się w ziemię, a następnie można zalać betonem, choć to zależy od podłoża – jeśli płot dobrze się trzyma to nie ma takiej konieczności. Środkowa część ogrodzenia znajduje się wtedy dokładnie przy krawędzi ziemi – nie ma żadnej przestrzeni pomiędzy. Co dalej? Poszczególne elementy płotu muszą być ze sobą solidnie połączone. Najłatwiej idzie ze zwykłą drucianą siatką, którą się rozwija na słupkach i drutami bądź żyłkami mocuje do nich. Lepsza będzie jednak ogrodzeniowa siatka zgrzewana we Wrocławiu. Przypomina ona nieco ogrodzenia panelowe, jednak jest tańsza i latwiejsza do zamontowania. Też jest w rolce jak wersja druciana, jednak jest solidniejsza, nie odkształca się. Panele ogrodzeniowe łączy się ze sobą przy pomocy śrub – nie ma tutaj słupków, bo te niejako tworzą się kiedy dwa przęsła się połączą.

Ogrodzenia drewniane są najbardziej zróżnicowane, więc mogą być zarówno łączone tak jak metalowe panele (czyli przęsła jedno do drugiego), jak również do słupków, gdzie są łączone metalowymi wkrętami. Prawidłowo zamontowane ogrodzenie będzie spełniało swoje funkcje w stu procentach. Jeśli nie wiemy jak się za to zabrać lub też nie posiadamy profesjonalnego sprzętu to warto jest poprosić o pomoc ekspertów w tej dziedzinie.