Jakie jajko wybrać? Chów drobiu z nastawieniem na ekologie

Decyzja, jakie jajko wybieramy, ma ogromne znaczenie. W sklepie bardzo często sugerujemy się ceną produktu, a nie jakością, a już na pewno bardzo rzadko kierujemy się tym w jakich warunkach dany towar był produkowany. Najbardziej interesuje nas to, czy te warunki spełniały normy sanitarne i czy mogą nam zaszkodzić.

Podejmując decyzję dotyczącą wyboru jajek, nie powinniśmy kierować się tylko ceną, warto się zastanowić w jakich warunkach kury muszą znosić jajka, by te mogły znaleźć się w naszych koszykach. Ferma drobiu to bardzo dochodowy interes, właściciele coraz częściej starają się poprawić warunki, panujące na fermach.

Chów drobiu – ściółkowy kur jest bardzo modnym sposobem, kura musi żyć w sztucznych warunkach, ale ma możliwość swobodnego poruszania się, nie jest trzymana w klatce. Najlepszym rozwiązaniem jest chów ekologiczny, kura ma dostęp do świeżego powietrza, może swobodnie się poruszać, karmiona jest ekologiczną paszą, która jest znacznie lepsza od sztucznych hormonów i antybiotyków. Jajka ekologiczne są nieco droższe od tych zwykłych, ale czy nie warto poświęcić kilka groszy więcej, by kury miały godne warunki? Nie zastanawiamy się zbyt często, jaką drogę musi przebyć produkt, by znaleźć się w naszym ulubionym sklepie, a może warto by było chwilę o tym pomyśleć. Jajka ekologiczne, które wybierzesz w sklepie mogą przyczynić się do poprawy warunków panujących na fermach drobiu. A co za tym idzie, poprawisz jakość życia tych biednych stworzeń, które często muszą żyć w ciasnych i tragicznych warunkach.

Klatki w takich miejscach są przepełnione, kury często się drapią i dziobią, dlatego warto wybrać jajka ekologiczne, które znoszą szczęśliwe kury.