wkręty do płyt kartonowo gipsowych

Fosfatyzowane wkręty do suchej zabudowy

Coraz częściej standardowe systemy tworzenia ścianek działowych zastępuje się bardziej nowoczesnymi, lekkimi rozwiązaniami. Przyczyn takiego postępowania jest niezwykle wiele, między innymi lekkość konstrukcji szkieletowych, gładkość powierzchni i szybkość realizacji prac. Systemy suchej zabudowy składają się z drewnianego lub aluminiowego stelażu, do którego przykręca się płyty wykonane z różnych materiałów.

Wkręty ze specjalną powłoką

wkręty do płyt kartonowo gipsowychDzisiaj największą popularnością cieszą się płyty kartonowo – gipsowe. Wbrew pozorom, poprawny montaż systemów suchej zabudowy nie jest prosty. Wymaga bowiem znajomości wielu zasad, dzięki czemu wykonana ściana będzie trwała i szczelna. Na jakość wykonania ma również wpływ to, jakich łączników zdecydujemy się użyć podczas wykonania prac. Dawniej stosowano gwoździe lub standardowe kołki lub śruby. Ich zastosowanie byłoby jednak problematyczne w przypadku najnowocześniejszych, stalowych kształtowników. Właśnie dlatego bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wkręty do płyt kartonowo gipsowych fosfatyzowane. Fosfatyzowanie jest to proces chemiczny, podczas którego powierzchnia metalowego wkrętu pokrywa się matowo – szarą powłoką fosforanów. Tak wytworzone zabezpieczenie nie odpryskuje i sprawia, że nasze łączniki nie ulegają korozji biologicznej, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w systemach suchej zabudowy. Dodatkowym atutem tego rodzaju wkrętów jest sposób ich gwintowania.

wkręty do płyt kartonowo gipsowychŁączniki torx dostępne są w dwóch wariantach – z wiertłem lub bez wiertła. Systemy bez końca przystosowanego do rozwiercania metalu nadają się do mocowania płyt do profili o maksymalnej grubości ścianek wynoszącej 0,7mm. Jeżeli mamy bardziej sztywne elementy stelażu, musimy użyć wkrętów do płyt kartonowo – gipsowych zakończonych w sposób ostry, profilowany. Wkręty fosfotyzowane najczęściej posiadają łeb kielichowy, zakończony krzyżowym lub gwiazdkowym wgłębieniem. Dzięki czemu ich montaż jest niezwykle prosty i może odbywać się przy pomocy standardowych, dostępnych w każdym sklepie, wkrętarek lub wkrętarko – wiertarek. Ponieważ fosfatyzowane wkręty występują w różnej długości, bez problemu dopasujemy odpowiedni ich rodzaj do różnych systemów suchej zabudowy. Nie będzie miało tutaj znaczenia, czy wykonujemy ściany pojedynczo, podwójnie czy nawet potrójnie kryte płytami gipsowo – kartonowymi.

Nawet, jeżeli nie mamy czasu wybrać się do marketu budowlanego, możemy zamówić dowolną ilość łączników z dostawą kurierską do domu. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.