automatyczne karnisze

Elektryczne karnisze w aranżacji mieszkań

Coraz częściej wybranym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o dekorację okien, są automatycznie sterowane zasłony. Jest to system wybierany najczęściej przez hotelowych przedsiębiorców czy osoby zarządzające placówkami takimi jak kina czy teatry, a teraz także przez osoby prywatne, chcące w ten sposób zapewnić sobie nowoczesność i wygodę. Automatycznie zasuwane i rozsuwane zasłony są poruszane dzięki elektrycznym karniszom. Zasłony sterowane automatycznie, to nowoczesny element pośród trendów, panujących w aranżacji wnętrz.

Nowoczesne karnisze elektryczne

automatyczne karniszeMontowanie automatycznych zasłon w mieszkaniach dedykowane jest osobom, które stawiają przede wszystkim na styl i elegancję. Sprawdzą się przeważnie w nowoczesnym wystroju wnętrz w stylu minimalistycznym, bądź w stylu glamour. Dodatkowo sterowane automatycznie zasłony są dosyć efektowne, więc o ich zakup możemy się pokusić, gdy pragniemy wywrzeć na kimś wrażenie. Ich używanie jest wyjątkowo wygodne, ponieważ dzięki pilotowi bądź aplikacji na telefon, będziemy w stanie sterować nimi na odległość, bez na przykład, ruszania się z łóżka. Chociaż istnieją także takie, które sterowane są poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na ścianie. Karnisze elektryczne zasilane są na prąd, poprzez zamontowanie w karniszu niewielkiego silnika, dlatego ważne jest, by wybierać karnisze od producentów, którzy oferują te urządzenia działające w trybie energooszczędnym, tak żeby uniknąć opłat za wysokie zużycie prądu. Zasłony elektryczne to urządzenia, które generują dźwięki podczas swojej pracy. Dlatego warto przy ich wyborze zbadać poziom ich głośności podczas pracy, tak by nie był on zbyt wysoki i nieprzyjemny dla ludzkiego ucha. Producenci takich produktów jak elektryczne automatyczne karnisze mają z reguły w swojej ofercie także szeroki wybór tkanin, z jakich mogą zostać uszyte zasłony. Ważne jest by wybór tkaniny, z jakiej zostanie uszyta później zasłona, odpowiadał innym elementom wystroju danego pomieszczenia tak, by całość stanowiła eklektyczną przestrzeń. Zwróćmy więc uwagę na kolor i rodzaj tkaniny. Do wnętrz minimalistycznych zalecane jest montowanie zasłon w jednym kolorze, pasującym do innych elementów aranżacji, a do wnętrz w stylu glamour polecane są zasłony posiadające specjalne aplikacje dekoracyjne, takie jak metalowe buttony, czy niewielkie koraliki. Również sam kształt karnisza ma znaczenie i może być dobierany indywidualnie. Zasłona nie musi poruszać się jedynie po prostym, poziomym karniszu, ale także po takim, który ma inny kształt, na przykład taki, którego końce zawijają się lekko w stronę okna. Dobór odpowiednich zasłon, sterowanych automatycznie, nie musi nastręczać wielu problemów, jeżeli zamówimy go od firmy, która jest w stanie doradzić nam jaki system wybrać, jak i będzie w stanie także je zamontować.

Taki system nie należy do najtańszych, ale będą się cieszyć nim osoby, którym zależy na nowoczesnych rozwiązaniach. Elektryczne karnisze umożliwiają automatyczne sterowanie okiennymi zasłonami. Jest to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie aranżacji wnętrz, które sprawdza się w mieszkaniach stawiających na nowoczesny wystrój. Zasłony dobierajmy do innych elementów wystroju wnętrz, tak by razem stanowiły zgraną całość i podkreślały określony przez nas charakter wnętrza.