Duża łazienka cz. 2 – światło i kolory

W dużej łazience można pozwolić sobie na wiele, nawet na rozwiązania, które w małych wnętrzach byłyby nietrafione, przesadzone czy przytłaczające. Dzięki większej ilości przestrzeni będą wyglądały zupełnie inaczej.

ciemna łazienkaMałe łazienki lubią jasne barwy, duże kafelki i odsłanianie podłogi, co optycznie powiększa pomieszczenie. W dużych można sięgnąć po śmiałe, żywe kolory, po czerń, drobne płytki i więcej mebli i urządzeń sanitarnych. kafelki ze wzorem
Kolory powinny ze sobą współgrać, ale i tak możliwości jest wiele. W podjęciu decyzji pomoże oglądanie gotowych aranżacji, w których nie tylko ściany i podłogi są kolorowe, ale także meble i urządzenia.

żyrandolDobre oświetlenie to podstawa. Poza ogólnym oświetleniem warto pomyśleć o słabszym punktowym świetle sprzyjającym relaksującej kąpieli. Istotne, szczególnie dla pań, będzie też dobre oświetlenie lustra: dwa kinkiety po obu stronach to klasyczne rozwiązanie, ale np. drobne żarówki na duża łazienkaramie dookoła lustra pozwolą poczuć się jak gwiazda filmowa.
Lampy mogą być duże i ozdobne, same w sobie stanowiąc klimatyczny i elegancki dodatek do wnętrza, a nie tylko źródło światła. Mając na to miejsce, warto poeksperymentować.

duża łazienka