Duża łazienka cz. 1

Duża łazienka może okazać się równie trudna w urządzeniu jak mała. Z jednej strony pozwala na większą swobodę w aranżacji, z drugiej natomiast nadmiar możliwości wcale nie jest taki dobry. Mniejsze wnętrza mają ściślej określone reguły, których łatwiej się trzymać.

duża łazienkaDuża łazienka pozwala na wstawienie do niej większej ilości urządzeń sanitarnych, dzięki czemu łatwiej z niej korzystać wszystkim członkom rodziny. Zamiast wybierać między wanną a prysznicem można wstawić oba, przydatne będą również dwie umywalki.

Duża łazienka pozwala na korzystanie z szafek pod umywalki zamiast wstawiania tych podwieszanych, aby nie zasłaniać podłogi. Sprawdzą się tu różnego rodzaju meble, także zabytkowe, odpowiednio odnowione i zabezpieczone przed wilgocią oraz „ozdobione” nowym blatem. Stara komódka będzie znakomita do przechowywania ręczników a nawet środków czystości, jeśli ochroni się wnętrze przed zniszczeniem w przypadku wysypania lub rozlania jakiegoś środka. Można też ograniczyć dodatkowe meble i zdecydować się na ukrycie wszystkich szafek w ścianach, aby nic nie zakłócało swobodnej przestrzeni – możliwości jest wiele.

duża łazienkaNawet jeśli łazienki nie zamieniamy na typowy pokój kąpielowy, warto pomyśleć o ustawieniu dużej wanny z daleka od ścian pomieszczenia. Dzięki temu nie wyda się on zbyt puste na środku, pozwoli to również na większe celebrowanie długiej relaksującej kąpieli.

W kolejnym wpisie opowiem o materiałach, kolorach i oświetleniu łazienki.