drzwi zewnętrzne

Dom naszą twierdzą — solidne drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne prezentują nasz dom, powinny być więc naszą wizytówką. Do wyboru jest wiele rodzai: mogą być zrobione z różnych materiałów np. stal, aluminium, PCV, drewno. Oczywiście wypada aby również zapewniały ochronę przed włamywaczem. Stanowią główny element elewacji domu, więc powinny ze sobą współgrać, tym samym podkreślając styl i charakter.

Jakie powinny być drzwi wejściowe?

solidne drzwiBudowa domu, bądź remont stawia przed nami wiele wyzwań. Jednym z nich jest wybór drzwi wejściowych. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, musimy wziąć pod uwagę wiele ważnych aspektów. Dobre drzwi to takie które są odporne na czynniki zewnętrzne. W szczególności wiatr, deszcz, czy śnieg mogą doprowadzić do zniszczenia konstrukcji. Dlatego eleganckie drzwi zewnętrzne w Rybniku powinny być wodoszczelne. Skąd mamy wiedzieć, czy konkretny model taki jest? Na każdym z modeli powinniśmy znaleźć symbole od 0 do 9. Drzwi, które chcemy wykorzystać na zewnątrz budynku, powinny cechować się przynajmniej 4 klasą. Oprócz tego ważna jest również akustyczność drzwi. Jeśli chodzi o dźwiękoszczelność, powinna się ona zamykać w przedziale od 30 do 42 dB. Im większy jest ten parametr, tym mniej dźwięków trafia do wnętrza. Na dobrą izolację akustyczną mają wpływ także uszczelki, powinny się znaleźć na ościeżnicy lub przy samym skrzydle. No oczywiście nie można zapomnieć o samym wymiarze drzwi.

drzwi zewnętrzneSzerokość drzwi zewnętrznych nie powinna być mniejsza niż 90 cm, a ich wysokość powinna z kolei wynosić minimalnie 200 cm. Oba wymiary są bardzo istotne dla komfortowego korzystania z drzwi – swobodnego przechodzenia oraz przenoszenia przez nie sporych elementów, np. mebli. Podczas wyboru drzwi zewnętrznych powinniśmy sprawdzić jaki poziom bezpieczeństwa jest nam w stanie zapewnić dane skrzydło. Dużą rolę odgrywa tutaj solidność wykonania danego modelu, a także system wielopunktowego ryglowania drzwi –- tu warto zdecydować się na przynajmniej 3 punktowe ryglowanie. Drzwi klasy 1 i 2 to dobre rozwiązanie w przypadku mieszkań w blokach. Drzwi klasy 3 w przypadku domów szeregowych na zamkniętych osiedlach, a te klasy 4 to najlepsza propozycja do domów jednorodzinnych usytuowanych pod miastem np. na wsi. Ważnym czynnikiem jest także kolor drzwi, który podkreśla detal elewacji. Jasne, czy białe drzwi wejściowe sprawią wrażenie lekkich, zaś drzwi zewnętrzne w ciemnej barwie wydają się ciężkie i masywne.

Podsumowując, na wybór drzwi zewnętrznych składa się sporo czynników. Warto przeanalizować swój wybór np. z producentem drzwi. Odpowiednie zamknięcie domu sprawi, że będziemy mogli spać spokojnie — bez strachu przed włamywaczem, czy wielkimi ulewami. Drzwi to taka twierdza, dlatego powinny być również solidne i pasujące do całokształtu.