Czyszczenie ekstremalne: myjka ciśnieniowa

Myjki ciśnieniowe to dość uniwersalne urządzenia, które nadają się nie tylko do mycia samochodów, ale także różnych innych powierzchni.

Ponieważ myjki znacznie zwiększają ciśnienie wody, mycie przy ich użyciu przebiega znacznie szybciej i dokładniej, a do domowych potrzeb wystarczą one w zupełności. Poza umyciem samochodu można je wykorzystać także do mycia elewacji, dachu czy podjazdu. Koszt myjki, która nie musi mieć bardzo dużej mocy i będzie używana tylko od czasu do czasu to ok. 300-700 zł, natomiast jednorazowe profesjonalne mycie elewacji to cena około dwu-trzykrotnie większa niż koszt zakupu myjki.

Na domowe potrzeby wystarczą w zupełności myjki klasy podstawowej i średniej. Klasa wyższa nadaje się dla tych, którzy muszą często korzystać z myjek (np. do mycia maszyn), są też wykorzystywane przez profesjonalistów. Takie myjki osiągają ciśnienie powyżej 140 bar, ale myjki używane przez zawodowców mogą mieć nawet do 3000 bar. Takiej siły mycia wymaga czyszczenie przemysłowe, gdzie myje się powierzchnie pokryte nieraz bardzo grubą warstwą uporczywych zabrudzeń. I choć 100-130 bar nijak ma się do 3000, to zapewniam, że taka „zwykła” myjka wystarcza w otoczeniu domu, a przy tym jest bezpieczniejsza, szczególnie jeśli istnieje szansa, że wpadnie ona w ręce dzieci.

 mycie dachu