piec nadmuchowy

Czy warto wybrać piec nadmuchowy?

Ogrzewanie pomieszczeń jest podstawową kwestią, którą musi rozwiązać każdy właściciel danego obiektu. Jeżeli w budynku pracują ludzie, muszą mieć na co dzień zapewniony komfort cieplny, aby mogli pracować wydajnie i dobrze. Warto zatem zastanowić się nad odpowiednimi metodami ogrzewania. W pierwszym kroku jednakże musimy obliczyć zapotrzebowanie na ciepło. Zależy ono od temperatury wewnętrznej, zewnętrznej, od kubatury pomieszczenia, a także od powierzchni ścian zewnętrznych.

Zalety pieców nadmuchowych

piec nadmuchowyPod uwagę należy wziąć również jakość zastosowanej izolacji ścian, jak i ilość świeżego powietrza, jakie wpływa z zewnątrz poprzez system wentylacyjny. Takie obliczenia będą więc skomplikowane – muszą uwzględniać też straty cieplne wynikające z obecności okien i drzwi. Najlepiej więc powierzyć je profesjonalistom. W przypadku hal produkcyjnych, magazynów i innych obiektów wielkopowierzchniowych, i tak bardzo często okazuje się, że dobrym wyborem jest piec nadmuchowy. Posiada on bowiem wiele zalet, a jego sprawność energetyczna wynosi, według producentów 92%. Oznacza to, że właściwie bardzo ciężko będzie nam znaleźć inną metodę ogrzewania, która posiada podobną efektywność. To właśnie dlatego to piece nadmuchowe są najlepszym wyborem w przypadku dużych budynków.

piec nadmuchowyGdy musimy ogrzać naprawdę sporą powierzchnię, będzie to generowało duże koszty – ich ograniczanie zatem dla każdego jest bardzo ważne. A to właśnie piece nadmuchowe są tym ekonomicznym rozwiązaniem, które pozwoli na powstanie oszczędności. Jak działa taki piec? Spala paliwo dwuetapowo, dzięki czemu może ono dopalić się całkowicie – nic się nie marnuje, wsady paliwa zostają zatem ograniczone. Ponadto producenci wskazują na to, że taka dwuetapowa technologia spalania wiąże się z niską emisją gazów do środowisko. Jeżeli ekologia jest dla nas ważna – piec nadmuchowy również z tego względu będzie dobrym wyborem. Co jeszcze można powiedzieć o piecach z nadmuchem? Producenci wskazują, iż są one niezawodne. Do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne materiały oraz nowe technologie, co sprawia, że eksploatacja urządzeń jest bezproblemowa, niemal całkowicie bezawaryjna.

To właśnie niezawodność jest cechą, dzięki której tak wiele osób docenia rozwiązanie, jakim są piece nadmuchowe. Co ważne, nie mamy żadnych ograniczeń jeśli chodzi o rodzaj stosowanego paliwa – piec nadmuchowy może pracować z drewnem, węglem, jak i z gazem. Podsumowując, piece nadmuchowe posiadają szereg zalet, począwszy od bardzo dobrej efektywności energetycznej, poprzez możliwość zastosowania różnego rodzaju paliwa.