Czy warto kupić panele z płyty MDF?

Osoby, które chcą zaaranżować wnętrze w stylu nowoczesnym, wykorzystują opcje, które są przedstawiane jako obecne trendy wnętrzarstwa. Jedną z takich opcji są panele 3D. Występują one zarówno w formie ściennej, jak i sufitowej, i według wielu osób stanowią one doskonałą alternatywę dla tradycyjnego wykończenia powierzchni płaskich poprzez ich malowanie.

Płyty mdf gładkie i jednolite

płyty mdfPanele 3D mogą być wykonane z różnego tworzywa – od rodzaju zastosowanego materiału zależy ich najwyższa jakość. Największą popularnością, dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, dobrym parametrom technicznym oraz dość niskiej cenie, cieszą się panele 3D wykonane z płyt MDF. MDF to materiał o naprawdę dobrych właściwościach – wykonywany jest z włókien drzewnych, które łączy się za pomocą żywic lub kleju syntetycznego – włókna są prasowane pod wysokim ciśnieniem i z wykorzystaniem wysokiej temperatury, dzięki czemu charakteryzują się po zakończeniu procesu pracowania wymaganą spójnością, trwałością oraz wytrzymałością. Sprawdzają się zarówno do produkcji mebli, wypełnień drzwi, jak i właśnie do paneli 3D, z tego względu, że materiał ten nie przysparza problemów podczas obróbki mechanicznej. Nawet w stanie surowym takie płyty MDF charakteryzuje już wyjątkowa gładkość oraz jednolita powierzchnia, dlatego doskonale nadają się do obróbki wykończeniowej. Może to być zarówno lakierowanie, fornirowanie, jak i oklejanie folią wysokopołyskową lub matową.

płyty mdfMożliwości jest naprawdę wiele – nic więc dziwnego, że płyty MDF to doskonały materiał do produkcji elementów konstrukcyjnych oraz wykończeniowych. Oprócz paneli 3D można z niego tworzyć listwy wykończeniowe oraz kasetony. Jeśli chodzi zaś o wspominane od samego początku panele 3D – te wykonane z płyty MDF charakteryzuje naprawdę atrakcyjny wygląd. Ta opcja spodoba się osobom, którym zależy na luksusowym i naprawdę eleganckim wyglądzie wnętrza. W dodatku możemy na nich umieścić każdy, dowolny wzór – wszystko, co nam przyjdzie do głowy. W związku z czym pomieszczenie stanie się spersonalizowane idealnie pod nas. Oczywiście w ofertach producentów znajdziemy gotowe wzory, jednak możliwośc złożenia indywidualnego zamówienia na dowolny wzór jest doceniana przez szeroką rzeszę klientów.

Warto wspomnieć, że takie panele 3D charakteryzuje wodoodporność – mogą więc być zamontowane nawet w łazience czy w kuchni. Do zalet zalicza się też naprawdę prosty montaż oraz niska waga takich płyt MDF, dzięki czemu prace z nimi nie przysparzają większych problemów, a przeprowadzane są szybko i naprawdę sprawnie.