Czy listwy Mardom sprawdzą się na suficie?

Sztukateria jest przykładem niezwykle zróżnicowanych ozdób, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane wewnątrz budynki. Przykładem takich właśnie ozdób, z całą pewnością mogą być listwy przysufitowe. Mogę być one wykorzystywane jako samodzielna ozdoba, lub też jako element do mocowania oświetlenia przysufitowego. W przypadku tych, dedykowanych do montażu oświetlenia LED warto zwrócić szczególną uwagę na ich kształt. Dzięki niemu, możliwe jest niemal całkowicie niewidoczne mocowanie oświetlenia tak, aby wszelkie przewody nie rzucały się zbyt mocno w oczy.

Sufitowe listwy Mardom

Właśnie dlatego, listwy mardom decor na sufit stały się w ostatnim czasie tak bardzo popularne. Przy wyborze takich listew należy pamiętać o tym, że oświetlenie należy dokupić oddzielnie. Warto zwrócić baczną uwagę na to, aby możliwie jak najbardziej dopasowane było do ogólnego wyglądu daje listwy. W większości wypadków listwy takie sprzedawane są w wersji przeznaczonej do samodzielnego malowania. Listwy pokryte są najczęściej specjalną powłoką matująca, która jeszcze bardziej zwiększy naturalną przyczepność farby. Do malowania takich listew należy jednak używać jedynie tych farb, które zostały pozbawione w swoim składzie rozpuszczalników. Listwy przysufitowe marki przede wszystkim mogą się pochwalić bardzo wysoką trwałością. Wpływa na to znacznie użycie do ich produkcji pianki z tworzywa o bardzo wysokiej gęstości, oraz zamkniętych komórkach. Właśnie dzięki temu, listwy te zachowują jednocześnie bardzo wysoką trwałość, połączoną z ich niewielką wagą. Listwy te mogą się także pochwalić bardzo wysoką odpornością na wilgoć, nawet bez konieczności stosowania dodatkowych powłok zabezpieczających.

Aby prawidłowo zamontować opisywany typ sztukaterii, pot źrebne będą jedynie klej montażowy, piła ręczna oraz ukośnica elektryczna. W przypadku przypadkowego uszkodzenia listwy, jej naprawienie okazuje się być bardzo proste, do czego wykorzystać należy po prostu opisywany klej montażowy, przy pomocy którego można załatać powstały ubytek. Sztukateria może być doskonałym pomysłem na bardzo ciekawe ozdobienie wnętrz o różnym przeznaczeniu. Aby tak jednak było, należy pamiętać o kupowaniu jedynie tej, która może się pochwalić możliwie jak najwyższą jakością wykonania. Kluczowe jest jednak użycie do jej produkcji odpowiedniego rodzaju pianki z tworzywa sztucznego. To właśnie ona sprawi, że listwa będzie z jednej strony niezwykle trwała, ale także i lekka, co pozwala na jej bezproblemowy montaż z użyciem odpowiedniego kleju.