Co powinno się wiedzieć o panelach ogrodzeniowych?

Ogrodzenie jest bardzo ważnym elementem naszej działki. To własnie ono zabezpiecza przed dostawaniem się osób niepowołanych na nasza działkę. Jeśli chcemy wykonać ogrodzenie w bardzo szybkim czasie, to bardzo dobrym rozwiązaniem są panele ogrodzeniowe. 

Panele ogrodzeniowe jeszcze do niedawna służyły do grodzenia terenów sportowych oraz firm. Jednak od niedawna zaczęto także je stosować do ogradzania posesji prywatnych. Panele ogrodzeniowe są elementami modułowymi, które są wykonane z:

  • betony,
  • metalu,
  • tworzywa sztucznego,
  • drewna.

Główną zaletą jest ich szybkość oraz łatwość montażu. Panele ogrodzeniowe są montowane do słupków, Panele ogrodzeniowektóre są wmurowane w ziemi. Takie rozwiązanie sprawia, że ogrodzenie jest bardziej wytrzymałe oraz trwałe. Poza tym takie ogrodzenie bardzo łatwo można zdemontować. Najbardziej popularne są ogrodzenia metalowe. Wykonywane są one z drutów lub siatek zgrzewanych. Oczka tej siatki mają kształt prostokątów. Ogrodzenie takie jest ocynkowane, dzięki czemu jest odporne na korazję oraz inne szkodliwe warunki atmosferyczne.  Panele drewniane głównie pełnią funkcję dekoracyjna. Ich zaletą, jest to, że bardzo dobrze zasłaniają nam działkę przed wzrokiem ciekawskich przechodniów. Mimo stosowania odpowiedniej impregnacji, to takie ogrodzenie jest mniej odporne od tego wykonanego z metalu. Innym rodzajem ogrodzenia modułowego, jest ogrodzenie panelowe wykonywane z prefabrykatów. Takie ogrodzenie najczęściej jest betonowe i może posiadać ażurowe wstawki lub być całkowicie pełne. Takie ogrodzenie jest bardzo wytrzymałe oraz stabilne. Takie panele nie potrzebują żadnej pielęgnacji.

Panele ogrodzeniowe